English E-Posta Öğrenci Bilgi Sistemi EBYS Portal
ETÜ’DE EĞİTİM ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

Facebookta Paylaş Tweetle

Erzurum Teknik Üniversitesince Lisansüstü eğitimin tüm yönleriyle görüşülmesi için “Eğitim – Öğretimde Bilgi, Uygulama ve Tecrübe Paylaşımı Çalıştayı” düzenlendi.

Erzurum Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi konferans salonunda gerçekleşen çalıştay programına Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer YAYLALI’nın yanı sıra rektör yarımcıları Prof. Dr. Bayram ŞAHİN, Prof. Dr. Songül DUMAN, Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi M. Yasin ÇODUR ve çalıştaya müzakereci olarak Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yüksel GÖKTAŞ, Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa SÖZBİLİR ve Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Yasemin KAYA katıldılar. Çalıştaya ayrıca Erzurum Teknik Üniversitesi  ve Atatürk Üniversitesinden çok sayıda akademisyen ve konuk katıldı.

Eğitim – Öğretimde Bilgi, Uygulama ve Tecrübe Paylaşımı Çalıştayının başlangıcında Düzenleme Komitesi Başkanı ETÜ İİBF Dekanı Prof. Dr. Vedat KAYA’nın takdimi ve ETÜ Rektörü Prof. Dr. Muammer YAYLALI’nın açılış konuşmalarının ardından 12 tema üzerinden gerçekleştirilen çalıştaya geçildi.

“Nasıl daha iyi olabilir? Makro İktisat Tecrübem, Yüksek Öğretimde Ders Tasarımı ve Dönem Sonu AKTS Gerçekleşme Kontrolü, Etkili Ders İşleme Teknikleri ve Sınıf Yönetimi, Kalite Sizsiniz, Öğrenci Hoca İletişimi, Hücre Biyolojisi Dersi Uygulama Örneği, Matematik dersinin İşlenişi, İngiltere’deki Eğitim Sistemine Bir bakış, Eğitim Üstüne Birkaç Not, Bilgisayar Programlarını Aktif Öğrenme Yaklaşımında Nasıl Kullanabiliriz, Yükseköğretimde Bir Dersin Yapılandırılması ve Sunumunda İdeali Arayış, Kimya Dersi Uygulaması temalarının işlendiği çalıştay programının sonunda ETÜ Rektörü Prof. Dr. Muammer YAYLALI kapanış konuşmalarını yaptılar.

Prof. Dr. YAYLALI konuşmasında “katılımcı hocalarımızın bilgi ve tecrübelerinin paylaşıldığı, yenilikçi yaklaşımlarla yükseköğretimde yeni ufukların açılması için fikirlerin müzakere edildiği ve son derece verimli geçtiğini düşündüğü çalıştaya katkılarından dolayı konuşmacı ve katılımcılara teşekkürlerini sunduğunu ifade etti.

Program, katılım belgelerinin takdimi ve toplu hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.

 

 

REKTÖRÜN MESAJI

ETÜ, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile öne çıkan Erzurum’da kurulan devlet üniversitesidir. Ülkemizde halihazırda 200 üniversite var olup bunlardan DEVAM

ETÜ TANITIM

Lisans ve Yüksek Lisans Değişim Programları Öğrencilerimiz, Avrupa ve Amerika’daki eğitim kurumlarıyla yapılacak Erasmus gibi DEVAM

İŞBİRLİĞİ ve PROTOKOLLER

ETÜ ile İTÜ, YTÜ ve ODTÜ Arasında Eğitim-Öğretim Faaliyetlerinde Öğretim Elemanlarının ve Öğrencilerin İşbirliğini Teşvik Etmek, Mevcut İmkanların Ortak DEVAM